مجوز تحصیلی

مجوز تحصیلی یا (STUDY PERMIT)

برای تحصیل در کانادا باید ابتدا از موسسه آموزشی پذیرش (Acceptance Letter) دریافت نمود و سپس از دولت فدرال درخواست مجوز تحصیلی و یا Study Permit نمود. دارنده این نوع مجوز میتواند در کانادا در موسساتی که از طرف دولت فدرال تاییدیه گرفته اند و به آنها Designated Learning Institutions یا (DLI) گفته میشود به تحصیل مشغول شود و همچنین میتواند هفته ای تا حداکثر ۲۰ ساعت به کار مشغول شود.

توجه بفرمائید که مجوز تحصیلی یا (Study Permit) یک ویزا نیست و دارنده آن به تنهایی، امکان ورود به کشور کانادا را ندارد. دارنده مجوز تحصیلی باید برای ورود به کانادا تقاضای یک ویزای توریستی بنماید که در صورت موافقت با آن تقاضا امکان تحصیل نیز فراهم میگردد.

اصولا مدت اعتبار مجوز تحصیلی برابر با طول مدت تحصیل می باشد باضافه ۹۰ روز. این نود روز اضافی به دانشجو این امکان را میدهد که خود را برای خروج از کانادا آماده نماید.

اگر موسسه آموزشی برای متقاضی پیش نیاز تحصیلی در نظر گرفته باشد و پذیرش مشروط صادر نموده باشد آنگاه مجوز تحصیلی او برابر طول مدت آن دوره بعلاوه یکسال میباشد. و هرگاه که وارد برنامه اصلی تحصیلی خود شود باید تقاضای تمدید و اضافه شدن زمان ویزای اقامت خود را ثبت کند.

در صورتیکه فردی درس خود را در زمانی که مجوز تحصیلی او منقضی میشود تمام نکند باید تقاضای تمدید اقامت خود معنوان یک دانشجو در کانادا نماید.

و در نهایت اگر فردی زودتر از تاریخ انقضای مجوز تحصیلی خود درس خود را بپایان برساند، ویزای اقامت موقت شما دیگر ۹۰ روز پس از اتمام تحصیلات شما معتبر نخواهد بود، مهم نیست که چه تاریخی روی ویزای شما چاپ شده باشد.

ملاک عمل در این حالت، تاریخ رسمی روز پایان تحصیلات فرد که موسسه عملی به فرد اعلام می نماید یا تاریخ روی مدرک تحصیلی، ریز نمرات و یا پایان نامه صادر شده بوسیله موسسه عملی است.

چه کسانی مینوانند برای دریافت Study Permit اقدام نمایند:

کسانی که از موسسات DESIGNATED LEARNING INSTITUTION(DLI) پذیرش دریافت کرده اند

اثبات توانایی مالی برای مواردی نظیر:

  • شهریه موسسه
  • هزینه های زندگی برای خود متقاضی و همراهان احتمالی
  • هزینه برگشت به کشور مبدا برای متقاضی و همراهان

رعایت قانون و عدم داشتن سوء پیشینه

شرایط خوب سلامت جسمی

اثبات برگشت به کشور مبدا یا بطور کلی خروج از کانادا پس از اتمام دوره تحصیلات.

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز تحصیلی (Study Permit):

نامه پذیرش تحصیلی

مدارک شناسایی مانند پاسپورت

نامه و یا مدارک تمکن مالی

همچنین در برخی از موارد ممکن است از متقاضی موارد زیر نیز خواسته شود:

نامه توضیحی که علت انتخاب و علاقه به تحصیل در کانادا در آن ذکر شده باشد.

در صورتی که فردی در کبک مایل به تحصیل باشد باید مدرک زیر را نیز ارائه نماید

در صورتیکه فرد زیر سن ۱۷ می باشد باید فردی را بعنوان قیم معرفی نماید.

برخی موارد دیگر.

در ادامه جدول میزان حداقل پول لازم برای برآورده شدن نیازهای فرد متقاضی Study Permit در کانادا که توسط دولت کانادا انتشار یافته و بصورت اجباری باید هر متقاضی اثبات کند که میتواند آن را با خود به کانادا انتقال دهد، آورده شده است:

مجوز تحصیلی در کانادا

 

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

 

فهرست