کار در کانادا

کار در کشور کانادا

شرکت کاریابی بین المللی باستیان شرق با تکیه بر سالها تجربه و سابقه ی درخشان در زمینه ی مهاجرت و کاریابی بین المللی در حوزه های اروپا و امریکای شمالی و همچنین بهره گیری از شبکه ی وسیع همکارانمان در مناطق فوق همواره در تلاش برای یافتن فرصت های شغلی مناسب با بهترین شرایط برای کارجویان مراجعه کننده به این شرکت میباشد.ما همواره میکوشیم که با بروز نگه داشتن بانک های اطلاعاتی خود و آگاهی از آخرین تغییرات قوانین و نیازهای کارفرمایان خارجی، بیشترین سهم را در تولید اشتغال برای کارجویان داشته باشیم.هر ساله بیش از ۳۰۰،۰۰۰ کارگر خارجی برای کار در کانادا مجوز می گیرند. جهت کار در کانادا به طور موقت، اکثر کارجویان خارجی احتیاج به مجوز کار دارند. این افراد با استفاده از روشهای متنوعی اقدام به جستجو برای یافتن فرصت شغلی مناسب خود می نمایند، از آن جمله میتوان به استفاده از سایتهای کانادایی کاریابی، پرس و جو در میان دوستان و آشنایانی که در کانادا زندگی و کار میکنند، ثبت نام در شرکتها و موسسات کاریابی بین المللی و غیره اشاره کرد. داشتن کار در کانادا اغلب بعنوان فرصتی برای اخذ اقامت دائم در این کشور نیز تلقی میگردد. فردی که دارای ویزای کار در کانادا می باشد چنانچه دیگر شرایط لازم نظیر مدرک دانشگاهی یا آموزشی از مراکز آموزشی معتبر، مدرک ارزشیابی میزان دانش یکی از زبانهای انگلیسی یا فرانسوی، سن و … را داشته باشد به آسانی میتواند برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهد.برای کارجویان خارجی، معمولا قبل از اینکه کارجو اجازه استخدام موقت را از طریق استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) اخذ نماید ، احتیاج به یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای کانادایی دارد که به آن Job Offer گفته میشود. چند مرحله برای این روند وجود دارد. بسته به کشوری که کارجوی خارجی دارای تابعیت آن است، ممکن است برای ورود به کانادا، یک ویزای اقامت موقت (TRV) نیز لازم باشد.

ویزای کار در کانادا

مرحله ۱: ابتدا کارفرما در صورت لزوم، برای ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA (LABOUR MARKET IMPACT ASSESSMENT درخواست خود را ارائه می کند.

مرحله ۲: کارفرما پیشنهاد شغلی موقتی را اعلام می کند.

مرحله ۳: کارگر خارجی درخواست اجازه کار را می دهد.

مرحله ۴: مجوز کار صادر می شود

برای اهداف مهاجرت به کانادا، عنوان “کار” به فعالیتی تعلق می گیرد که در آن درآمد به دست می آید یا به عنوان فعالیتی است که مستقیما با فعالیت شهروندان کانادایی یا ساکنان دائمی در بازار کار کانادا رقابت می کند.

یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی معمولا یک پیش نیاز برای دریافت مجوز کار کانادا است و در برخی موارد، مقررات مهاجرت کانادا اجازه می دهد تا اجازه کار بصورت باز یا Open صادر گردد، که البته این امر مختص به یک کارفرمای خاص نیست و به مقامات صادر کننده مربوط میشود.

لازم به توجه و تاکید می باشد که مجوزهای کار همیشه موقت هستند، اما اغلب از داخل کانادا قابل تمدید کردن میباشند و احتیاج به خارج شدن از کانادا برای تمدید نیست، تنها داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمای فعلی و یا قبلی کفایت می کند.

به طور معمول، مجوزهای کار تنها از طریق مقامات مهاجرت کانادا صادر می شوند، البته اگر توسط یک نامه «ارزيابي تأ ثير بازار کار» (LMIA) که توسط Employment and Social Development Canada (ESDC) صادر شده باشد پشتیبانی شوند، همچنان باید نشان داد که این فرصت شغلی بر اشتغال کارگران کانادایی تأثير منفي نخواهد گذاشت.

از آنجایی که کانادا بسیار کشور وسیع با تنوع آب و هوایی و گویشهای متفاوت می باشد، برای کارجویان در نظر گرفتن عوامل ذکر شده برای یافتن فرصتهای شغلی مناسب بسیار مهم و تعیین کننده می باشد.

از غرب به شرق، کانادا دارای ده استان است – بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا، انتاریو، کبک، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد. همچنین سه منطقه وجود دارد که نیمه شمالی کانادا یا یوکان، مناطق شمال غربی و نونووت را تشکیل می دهند

کار در کشور کانادا

هر یک از این استانها فرصتهای شغلی متناسب با شرایط خود آن استان را دارا می باشند و باید کارجویان برای یافتن فرصتهای مناسب بر مبنای شهرت هر استان در نوع محصولات تولیدی و خدمات ارائه شده جستجوی خود را انجام دهند.

قوانین کار فدرال در تمام استانها به شکل واحد اجرا و اعمال می شوند و استانها نیز برای خود قوانینی دارند که بعضا نسبت به سایر استانها متفاوت می تواند باشد. برای نمونه در زیر جدول حداقل دستمزد ساعتی برای هر استان نمایش داده شده است:

شرکت کاریابی بین المللی و مهاجرت باستیان شرق در زمینه های زیر اماده ارائه خدمات به کارجویان محترم میباشد

فهرست